Sedert 1984
 
 






   

 

 

 

 

 

Faks 051 525 2043

Wat ons jou alles kan bied!
GPS: S 29º 09.015` E026º 11.142`


Nuusbrief







Hoërskool Fichardtpark – Kwartaalprogram 

Kwartaalprogram – 2 de kwartaal - 2015

April 2015
13 Skole heropen
13-18 Hokkie (Seuns) – 0/18 A – Grey 0/16 A – Grey veld 
14 Hokkie (Dogters) – 0/18 A – Oranje Meisieskool B – Tuisveld – 15:00  
15 Hokkie (Seuns) – 0/16 A – Jim Fouché A – UV Astro – 16:00
15 Hokkie (Dogters) – 0/16 A – Eunice B – Eunice Astro – 15:00
15 Hokkie (Seuns) – 0/18 A – Grey 0/16 – Grey Astro – 19:15
16 Voortrekkers – Kommandobraai (Brandkop verjaar – 29 Jaar)
16 Hokkie (Dogters) – 0/14 A – Eunice A – Tuis 16:00
16 Hokkie (Dogters) – 0/14 B – Bloemfontein Hoër A – Bfn Hoër veld – 16:00
17 Leierskapontwikkeling
17 Rapporte huis toe.
17 Personeel - Puntevergadering
18  Netbal – Groter Bloemfontein Proewe - Sentraal
18  Rugby – 0/19 A – Grey College – Jim Fouché veld – 16:00
18  Rugby – 0/19 B en C, 0/16 A, 0/15 A en 0/14 A – Grey – Grey veld
18-19 Tennis – Suid-Vrystaat Proewe
20 Hokkie (Seuns) – 0/14 A – Grey B – Tuis – 16:00
20  Opvoering – Kwart voor sewe lelie en Gedigte – Skoolsaal (15:00 )
20 Voortrekkers – HW/PV Eksamen
20 Oueraand
20 Pluimbal - Liga
20-24 Geestelike week – Hele skool skakel in soos belangstel
20-25 Hokkie (Dogters) – 0/18 A – Eunice 1 - Tuiswedstyd
20-25 Hokkie (Dogters) – 0/16 A – St Michael’s A - Tuis
20-25 Hokkie (Seuns) – 0/18 A – St Andrew’s A - Tuis
21 Hokkie (Dogters) – 0/18 B – CBC 1 – Tuis – 15:00
21 Netbal – Sentraal – 0/19 A, B, C en D. 0/17 A. 0/16 A, B en C.  0/15 A, B
     en C. 0/14 A, B, C en D – Sentraal bane
21 Verbruikerstudie – Inskrywings vir Bloemskou – Gebak
22 Finansiële Komitee – Debiteure Vergadering – 18:00
22 Personeel – Skema- en Verslagkontrole
22 Skaak - Liga
22 Tennis (Seuns) – 2 de span – Hoërskool Bloemfontein - Tuis
22 Tennis (Dogters) – 1 ste span – Oranje Meisieskool E – Eubice bane
22 Tennis (Seuns) – 1 ste span – Grey B – Grey bane
23 Beheerliggaam – Vergadering – 18:00
23 Netbal – Sand du Plessis – 0/15 C – Sand du Plessis bane
23 Skiet – Prysskiet 3
23 Hokkie (Dogters) – 0/14 A – Oranje Meisieskool A – OMS veld – 16:00
27 Vakansiedag
28-30 Hokkie (Seuns en Dogters) – SVS Proewe
29-3 Mei Koortoer – Hartenbos
29 Skaak – Liga
29 Tennis (Seuns) – 2 de span – Sand du Plessis A – Sand du Plessis bane
29 Tennis (Dogters) – 1 ste span – Zastron A – Zaston A
29 Tennis (Seuns) – 1 ste span – Grey C – Grey bane
30  Rugby – 0/19 A, 0/16 A, 0/15 A en 0/14 A  – Witteberg - Tuis

Mei 2015
1 Vakansiedag
1-2 Personeel – Staproete in Clarens
4 Pluimbal - Liga
4 Hokkie (Seuns) – 0/14 A – St Andrew’s A – Saints veld – 16:00
4-9 Hokkie (Seuns) – 0/18 A – Jim Fouché A – JF Tuisveld
4-9 Hokkie (Dogters) – 0/18 A – Sain Michaels – SMS wedstryd
4-9 Hokkie (Seuns) 0/16 A – Grey B – Grey veld
5 Hokkie (Dogters) – 0/18 B – Petunia 1 – Tuis – 15:00
5 Bestuurspan – Vergadering – 18:00
6 Bekendstelling van Toere - Gr 8 Toer (18:00) en Gr 10 (18:30) 
6 Skaak – Liga
6 Tennis (Seuns) – 2 de span – St Andrew’s B – St Andrew’s bane
6 Tennis (Dogters) – 1 ste span – Eunice C - Tuis
6-23 – Kunswedstryd
7 Hokkie (Dogters) – 0/16 A – Oranje Meisieskool A – OMS veld – 15:00
7 Netbal – Jim Fouché – 0/19 A, B, C en D. 0/17 A. 0/16 A en B. 0/15 A. B en C.
    0/14 A, B en C. – Tuis
7 Hokkie (Dogters) – 0/14 A – St Michael’s A – Tuis – 16:00
7 Hokkie (Dogters) – 0/14 B – Jim Fouché B – Tuis – 16:00
8 Vakhoofde – Vergadering – 13:00
8 Landloop – Liga 1 – Bloemfontein
9 Netbal – Motheo Proewe –
9 Rugby – 0/19 A,B en C. 0/16 A. 0/15 A en B. 0/14 A en B – Sentraal – Sentraal
   veld
9  Ma en Dogter Tee – Skoolsaal – 10:00 (Leandrie du Randt en Irene-Louis van 
     Wyk)
11 Pluimbal - Liga
11 Hokkie (Seuns) – 0/14 A – Sentraal A – Sentraal veld – 16:00
11-16 Hokkie (Seuns) – 0/18 A – Grey 2 – FP Tuisveld
11-16 Hokkie (Seuns) – 0/16 A – Grey C – FP tuisveld
12 Hokkie (Dogters) – 0/16 A – Oranje Meisieskool B – OMS veld – 16:00
12 Hokkie (Dogters) – 0/18 B – Brebner 1 – Brebner veld – 15:00
13 Skaak – Liga
13 Tennis (Dogters) – 1 ste span – Jim Fouché A - Tuis
13 Tennis (Seuns) – 1 ste span – Sentraal A – Grey bane
14 Hokkie (Dogters) – 0/14 A – Jim Fouché A – Tuis – 16:00
14 Hokkie (Dogters) – 0/18 A – Oranje Meisieskool 1 – Oranje Astro – 17:00 
14 Hokkie (Dogters) – 0/14 B – Brebner A – Brebner A – 16:00
14 Netbal – Eunice – 0/19 A, B, C en D. 0/17 A. 0/16 A en B. 0/15 A, B en C.
    0/14 A, B, C en D. – Eunice bane
15 Landloop – Liga 2 - Bloemfontein
15-17 Voortrekkers – Kommandokamp
16 Cheerleaders – Kompetisie 3- Brandwag of Navalsig
16 Rugby – 0/19 A, B en C. 0/16 A. 0/15 A. 0/14 A  – HTS Louis Botha - Tuis
18 Personeel – IQMS – Skema en Verslag – Boekkontrole
18 Pluimbal - Liga
18 Hokkie (Seuns) – 0/14 A – Grey A – Grey veld – 16:00
18-23 Hokkie (Dogters) – 0/18 A – Jim Fouché – Tuiswedstryd
18-23 Hokkie (Dogters) – 0/16 A – Eunice B - Tuis
18-23 Hokkie (Seuns) – 0/18 A – Sentraal – Sentraal tuisveld
18-23 Hokkie (Seuns) – 0/16 A – St Andrew’s A – Saints tuiswedstryd
19 Netbal – Hoërskool Bloemfontein – 0/16 C, 0/15 C, 0/14 C en D - Tuis
19 Hokkie (Dogters) – 0/18 B – Sand du Plessis 1 – SdP veld – 15:00
20 Skaak – Liga
20 Tennis (Dogters) – 1 ste span – Eunice D – Sand du Plessis bane
20 Tennis (Seuns) – 1 ste span – Jim Fouché A - Tuis
21 Netbal – Oranje – 0/19 A, B, C en D. 0/17 A. 0/16 A, B en C. 0/15 A, B en C.
    0/14 A, B, C en D. - Tuis
21 Skiet – Prysskiet 4 en Posliga
21 Hokkie (Dogters) – 0/14 B – Eunice C – Eunice veld – 16:00
22 Leierskapontwikkeling
22 Personeel – Vakvergaderings
22-23 Redenaars – Semi-finale - Bloemfontein
23 Landloop – Interprovinsiaal – Noord-Wes
23 Netbal – Vrystaat Dag – Sasolburg
23 Rugby – 0/19 A, B en C. 0/16 A. 0/15 A en B. 0/14 A en B. – Jim Fouché –
     Tuis
25 Pluimbal - Liga
25 Hokkie (Seuns) – 0/14 A – Jim Fouché – JF veld – 16:00
25-30 Hokkie (Dogters) – 0/18 A – Colts – Colts wedstryd
25-30 Hokkie (Dogters) – 0/16 A – Sentraal – Tuis
25-30 Hokkie (Seuns) – 0/18 A – Grey 1 – FP tuisveld
25-30 Hokkie (Seuns) – 0/16 A – Ontwikkelingspan – FP tuiswedstryd
26 Hokkie (Dogters) – 0/18 B – Sentraal B – Sentraal veld – 15:00
26 Netbal – Semi-finale – A en B spanne
26 Gr 7 Ope-aand vir leerders en hul ouers (18:00 – 20:00) 
27 Skaak - Liga
28 Netbal – Finale – A en B spanne
28 Hokkie (Dogters) – 0/14 A – Sentraal – Tuis – 16:00
29 Landloop – Liga 3 - Bloemfontein
30 Inter – Duineveld – Rugby, Netbal en Hokkie - Upington

Junie 2015
1 Pluimbal - Liga
2 Rugby – Vrystaat 0/16 en 0/18 Proewe
5 Landloop – Liga 4 – Bloemfontein
6 Rugby – Vrystaat 0/16 en 0/18 Proewe
6 Cheerleaders – Provinsiale Kompetisie
8 Pluimbal - Liga
8  Vergadering – Geboue, Terrein, Voertuie en Koshuis – 18:00
9 Vergadering – Sport en Kultuurkomitee – 18:00
9 Vergadering – Finansies – 18:00
10 Vergadering – Vakhoofde – 12:00
11 Bestuurspan Vergadering – 12:00 
12-13 Netbal – Vrystaat Challenge – Voortrekker – Bethlehem
15 Pluimbal - Liga
15 Rugby – Vrystaat skole – Griekwas – Kimberley
17 Beheerliggaam – Vergadering
20 Rugby – Vrystaat skole – Bondedag - Bloemfontein
22 Pluimbal - Liga
26 Skole sluit
26-1 Julie Voortrekkers – Winterkamp
28-2 Julie Voortrekkers – Branderkapperjolle
28   Netbal – All ages Toernooi - Gauteng

Julie 2015
3-11 Cheerleaders – SA’s - Bloemfontein
4-9 Netbal – Summer Festival
11-15 Voortrekkers – HW/PV Toetskamp
20  Skole heropen

 


2 de Kwartaal Toetsrooster


* Ope-Aand 26 Mei 2015 om 18:00

* Inter teen Duineveld 29-30 Mei 2015




 



3D Gallery


 

   
Jongste Nuus
Hudsonrylaan 24
Fichardtpark
Bloemfontein
9301
Tel. 051 522 6927
"Click" hier vir die jongste!
"Click" hier vir die Alumni databasis!
"Click" hier vir Bond van oud Skoliere
fichpos@fpark.co.za
















-